Uklidňující lži nebo nepříjemné pravdy?

Co je příjemnější poslouchat uklidňující lži nebo nepříjemné pravdy?

A nadčasové a bezpodmínečné lásce se krásně filosofuje, ale když je třeba skutek, tak utek. Jedna věc je o ní snít a druhá věc je vzít kříž a obětovat se třeba pro někoho jiného, je-li třeba nebo se někoho v pravou chvíli zastat, je-li mu ubližováno. Upřímně řečeno, kdo z nás je toho schopen a také ochoten? Přesto je to víc, než zakoušení pocitů vysokých vibrací. A také více, než žít uzavřený v ideálním světě snů a nosit růžové brýle. A dokonce i víc, než to, že máme otevřenou korunní čakru nebo umíme ovládat božskou energii v nás. Láska je to totiž to jediné, co se počítá.

Neexistuje žádný rychlý a pohodlný výtah do nebe. Milovat je ve skutečnosti velmi namáhavé. Zvláště, když sdílíte prostor s někým, kdo je třeba protivný, nepříjemný, pomalý, postižený, hloupý apod. Útěk a ignorance ale není řešením. Pokud jsme nepřišli na Zemi na dovolenou, musíme se umět postavit všem zkouškám tváří v tvář a naučit se mít vztah třeba i k těm, kdo si (podle našeho názoru) žádnou lásku nezaslouží.

Podobně jednal Ježíš. Položil život i za ty, kteří si to nezasloužili, včetně těch, kdo ho dodnes proklínají, popírají nebo proti němu bojují. A i když ho položil, vstal z mrtvých a dokázal, že láska je silnější, než jakékoli zlo. Přesto, kolik lajků by asi jeho slova dnes dostala? Určitě ne mnoho. U na českém internetu dost možná nejméně. Mnoho je slov se neposlouchá snadno. Jeho cesta není atraktivní, ani příjemná. Není to výtah do nebe.  Přesto, co je příjemnější, poslouchat sladké a uklidňující lži nebo poslouchat nepříjemné pravdy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *