Špidla s Dienstbierem zakládají Novou sociální demokracii

Slušná levice? To je ta, která už drahnou dobu ovládá a paralyzuje Evropskou Unii?

Stále více se přece ukazuje, že tohle je slepá cesta evropského vývoje a jsem si prakticky jist, že ani u nás nebude mít šanci na oživení. Ale chápu, že staří pánové mají stále vlhké sny, kterých se nedokázali vzdát. Vždyť pro ně žili celý život. EU se potřebuje naopak právě desocializovat, postupně se zbavovat tendencí regulovat, centralizovat, přerozdělovat, kontrolovat, zbavovat se ideologie a šílené byrokracie. Potřebuje se znovu nadechnout a dýchat.