Rusko se připravuje k použití taktických jaderných zbraní, západ spoléhá na to, že je to nepravděpodobné

V případě, že se letadla F-16 objeví na ukrajinském nebi, bude je Rusko považovat za jaderné nosiče, jak bylo Washingtonu sděleno. V tomto případě ruská doktrína povoluje použití jaderných zbraní, aby se takovýmto útokům zamezilo. Cíle těchto útoků budou ukrajinská letiště, na kterých budou F-16 rozmístěna. Útoky budou provedeny taktickými jadernými zbraněmi. Ruské včerejší jaderné poselství NATO je zřejmé i v případě, že by NATO napochodovalo na Ukrajinu. Rusové by pravděpodobně vojska NATO na Ukrajině vystavili okamžitým jaderným sprchám Iskanderů-M a dalších střel. NATO by potom mělo pouze dvě volby – kapitulovat a odpochodovat, čímž by přiznalo naprostou porážku. A nebo – zahájit s Ruskem jadernou válku. Protože ta by znamenala zničení USA, Washington ji nespustí, a na 100% zabrání Francii i Velké Británii, aby své jaderné zbraně proti Rusku použily. Ukazuje se tak, že Putin na Ukrajině tak Západu připravil dokonalou past.

Tak nevím, jsou to nejspíše všechno spekulace a záměry do kterých přesně stratégům nevidíme, ale je jasné, že se začala hra s ohněm. Z médií se toho dovíme jen velmi málo a málo pronikne na veřejnost i celkově. Každopádně použití slabých taktických jaderných zbraní se zdá bohužel stále pravděpodobnější a nejde jen o výhrůžky a odstrašování. Od nich je to ale už jen kousek ke globální katastrofě. Pokud by ji snad někteří skutečně plánovali, tak my se to určitě nedovíme.

Institut pro studium války (ISW) v reakci na oznámení cvičení tento týden připomnělo, že Moskva jaderné hrozby často využívá v rámci své hybridní války se Západem, který se snaží vmanipulovat do omezení pomoci Ukrajině. Podle analytiků je ale nepravděpodobné, že by Rusko v sousední zemi, kam vpadlo v roce 2022, nebo kdekoliv jinde použilo taktickou jadernou zbraň.

Jen, aby západ nespoléhal právě na to, že to není pravděpodobné… O tom že to nechce nikdo, ani Rusko, je jasné. Žádná z válčících stran si nepřeje ani jednání s druhou stranu – má strach z toho, že uzavření příměří a pauza by znamenala jen čas na přeskupení a doplnění zbraní.