Německo je otřeseno. Přišel brutální útok na politika, pak následoval další

Na lídra kandidátky německé sociální demokracie (SPD) v Sasku do evropských voleb Matthiase Eckeho v pátek večer v Drážďanech zaútočili neznámí pachatelé a těžce ho zranili. Německý kancléř Olaf Scholz útok na europoslance ze své strany důrazně odsoudil.

Důrazně odsoudit rozhodně nestačí. Dokud si politici neuvědomí, že vinu za ně nenesou populisté, dezinformátoři a proruská pátá kolana, ale že za to mohou sami za to kam Evropu vedou, nic se nezmění. Je neudržitelné, pokud někteří z našich činovníků dávají svým občanům stále za příklad vyspělé západní demokracie, trvají na tom, že bychom je měli následovat a brát si z nich příklad, následovat jejich sociální politiku hájící lidská práva. Jestli si myslí, že hájit lidská práva znamená neustále ustupovat menšinám tak, aby se rozšiřovaly a začaly nám vládnout, jestli chceme být jednou v menšině a bojovat za naše vlastní práva – pak je tedy volme i nadále. Ostatně je neuvěřitelné, jak dlouho už ovládají Evropský parlament. Buď jsou tedy lidé úplně hloupí nebo jsou volby do něj také zmanipulované a evropská demokracie je podvod. Opravdu nevím, jak tomu rozumět a co si o tom myslet.

Tak trochu to v Německu připomíná vývoj před 100 lety, prohlubující se krizi a nespokojenost veřejnosti, které dokázal využít jeden velmi horlivý Rakušan, který slíbil, že s těmi hajzly zatočí. No a za 12 let poté se stal neomezeným vládcem a za dalších 6 let začala světová válka. Nyní také možná stojíme před novou světovou válku, kterou Nostradamus předpověděl na konec světa jako „velkou válku mezi východem a západem“, jako tu poslední a všezničující.

Jediné ale co stále nevíme, jakou roli by v tom případě hráli migranti a islámští teroristi z blízkého východu, Čína a Korea z dálného východu a Rusko z obojího, blízké i dalekého východu. Dokud se tedy západ neprobudí, nebude více diplomaticky aktivní, nebude lépe střežit své vnější hranice, bude nekompromisní k nelegální migraci a dokud neustoupí ze své politiky lidských práv a toho, že by se Evropa měla stát zachráncem světa, tak politika odstrašování a hromadění zbraní ji nepomůže. Je přitom za 5 minut 12.

Dříve, než dojde ke světové válce by totiž mohla být rozvrácena, ale ne ani tak zvnějšku, jako zevnitř – tím, co si sama připravila. Pokud Rusko a Čína jednou skutečně budou chtít Evropu okupovat, možná nebudou muset použít žádnou sílu – budou tady mít totiž volný prostor. Jediné s čím se budou muset vypořádat je zavést v rozvrácené Evropě nový pořádek. Myslím, si, že za nějakých 100 let by to klidně mohla být realita. Francouzský prezident Macron říká, že Evropa je ve smrtelném nebezpečí, ale nechce si přiznat jeho pravou příčinu, proto by asi nejraději zahájil válku s Ruskem rovnou jako první. Asi ve smyslu, když všechno zničíme sami dříve, tak už potom to nebude moci zničit nikdo jiný a vyhneme se nebezpečí. Když provedeme harakiri, nikdo už nebude mít zájem nás zničit.