Modifikace reality

Vzpomínáte si, jak jsem tu před lety psal o tzv. chemtrails – čárách, která letadla čmárají po obloze a které nemizí, o tom, co to na lidi sprejují a proč? Tato debata začala být intenzivní již někdy od roku 2007, přičemž na toto téma se vyjadřovala celá řada odborníků kteří všichni shodně unisono vše označovali za přirozený jev, který vždy existoval, ale dnes je způsoben zvýšeným leteckým provozem, jen dříve jsme si toho nevšimli.

Cokoli, co souviselo s tímto jevem jako záměrem, bylo všemi veřejnoprávními médií a vědci označováno jako divoké konspirační teorie, jako lži, které jsou šířené konspirátory a alternativními médii. Různé fact-checkingové organizace a ověřovatelé faktů či hlídací psi objektivity a nezávislosti se předháněli v tom, kdo lépe prokáže, že jde o falešné správy, fake news a šíření lží. Přinášeli nesporné „důkazy“ o tom, že fotografie jsou fotomontáže rozprašovacích letadel, jaká ve skutečnosti neexistují a že videa jsou podvrhy…

Alternativní média totiž spekulovala o tom, že dlouhé mlhavé čáry, které na modré obloze neustále vypouštějí neoznačená letadla, nejsou normální kondenzační páry (tzv. contrails). Dokonce se takto už tehdy vyjádřila i Pernilla Hagbergová, předsedkyně švédské strany Zelených. Jak informovaly švédské noviny Katrineholms-Kuriren, Hagbergová je první političkou, která se ohledně této věci přihlásila o slovo. Otevřeně přiznala, že tyto čáry které označila za ,,chemtrails“ jsou jedovatým koktejlem chemických látek, virů a těžkých kovů a po krátkém čase na obloze nezmizí, jako normální kondenzační páry.

Podle Hagbergové je tento postřik společným podnikem US Central Intelligence Agency (CIA) a US National Security Agency (NSA) a švédské vlády, aby záměrným rozstřikováním aerosolu změnili atmosféru. ,,Nebezpečná“ směs aerosolu obsahuje různé chemické látky, viry a fragmenty virů, stejně tak těžké kovy jako je hliník a baryum, které jak je známo se hromadí ve vodě a půdě. Chemtrails se v největším měřítku objevovaly na nebi někdy v letech 2010 – 2017. Nebe bylo často doslova „počmárané“ bílými čárami z letadel, které se jen velmi pomalu ztrácely, na rozdíl od dob dřívějších, kdy jich bylo jen málo a ihned se ztratily.

Možná jste si ale všimli, že slunce svítí v posledních letech neobvykle silně. Dokonce je tak ostré, že někdy i v zimně je třeba použít tmavé ochranné brýle nejen na sněhu. Nejčastější neoficiální vysvětlení už dříve byla ta, že jde o pokus modifikovat atmosféru a nebezpečné záření odstínit, jinak hrozí globální pohroma. Anebo, že jde o pokus jak otrávit lidstvo. Až teprve dnes se o tom začíná veřejně hovořit nejen v alternativních médiích, ale dokonce i seriozní a veřejnoprávní média začínají přinášet informace o tom, že počasí se už dlouho modifikuje a také tímto způsobem. Začalo se o tom hovořit jakoby nic. Jakoby to nikdy dříve nebylo tabu a jakoby to nikdo dříve nepopíral. Nebo jsou lidé už tak otupělí, že když takové manipulace provádějí, mají pocit, že se vlastně nic neděje? A že lidstvo není jakou rukojmí jejich šílených experimentů? Kdo jim dal právo měnit takto planetu, která nepatří jen jim? Zdá se, že ani dnes nám neříkají celou pravdu.

Je to tak trochu jako spolupráce s mimozemšťany, který byla vždy označována za nesmyslnou a divokou konspirační teorii fantastů. V posledních letech ale vlády uvolňují a odtajňují z archivů stále více dokumentů a materiálu nejen o již utajovaných modifikacích klimatu, atmosféry a počasí, které probíhá už velmi dlouho, ale i o tom, že mimozemšťané existují, navštěvovali a navštěvují naši planetu, ačkoliv dříve se o těchto věcech nesmělo mluvit. Uvolňují to postupně tak, aby si lidé na myšlenku modifikaci počasí, klimatických zbraní a existence mimozemšťanů zvykali…

A co bude za pár let? Nejspíše to samé, co s chemtrails. Až většina lidí nebude pochybovat o tom, že mimozemšťané jsou tady, přijdou jakoby nic s tím, že tady jsou už spoustu let a že již dávno probíhá intenzivní spolupráce. Zkrátka postaví lidi před hotovou věc. Žádný stud nad tím, že to dříve tajili. Ani potom však neřeknou celou pravdu – stejně jako u chemtrails, o modifikací počasí a rozprašování jedů. Opět jen suše konstatují, že jde o vědecké programysnahy ochránit planetu a lidstvo. Přirozeně, o tom, že jde i o klimatické zbraně nic neřeknou.

Vědci, kteří mají jiné názory, jsou ale i dnes stále dehonestováni jako konspirátoři, zatímco jiným vlády souhlasně kývají a protežují je. Jako molekulární genetička Soňa Peková, které když vyslovila jiný názor, než mají veřejnoprávní média a vládou protežovaní odborníci, kterými se ráda obklopuje. Byla v médiích označena jedním vládním odborníkem za psychicky nemocného člověka a už má nálepku, protože se odvážila mít jiný odborný názor. Nebo jiný názor, než má protežovaná Světová zdravotnická organizace a její odbornici, i jejich odbornosti jsme se mohli často přesvědčit.

Zajímavé také je, jak dobrovolně nesamostatně postupuje vystupuje většina států EU při nákupu vakcíny. Vlády čekají, až je schválí „Evropská léková agentura“. Samy odmítají odpovědnost a z vlastní pohodlnosti ji nechávají na EU. Nebo je to proto, že Český ústav por kontrolu léčiv, který léky schvaluje u nás nemá tak dobré odborníky, jako Evropská léková agentura? To je ovšem jen příklad, lepší by určitě bylo, kdyby vakcíny nevyvíjely soukromé společnosti a soukromí vědci, ale státy a vlády, které za ně před občany plnou odpovědnost – ne takto, kdy ji mají všichni a dohromady nikdo. A samozřejmě vůbec nejlepší by bylo hned zpočátku se zaměřit na vynalezení léku a ne na vakcínu. Je ale jasné, že vzhledem k tomu, že spotřeba těchto léků by byla mnohem nižší, než je potřeba vakcín, nebylo by to ani zdaleka tak dobrý obchod.

EU je jako naše maminka, která se o nás stará. Možná proto nám členství v ní tak vyhovuje. Zejména pokud nám dává více peněz, než my jí a zbavuje nás odpovědnosti. Takový socialismus přirozeně vyhovuje zejména papalášům. Ti malí jsou upláceny dotacemi, aby byli zticha a drželi krok a ti velcí mohou lépe vládnout ostatním. Nakonec jsou v takovém socialistickém VIP klubu spokojeni všichni. Jsou spokojení ekonomicky a ještě mají dostatek času vymýšlet ideologii, zlepšovat lidem život bez ohledu na jejich názor a plánovat jejich budoucnost bez ohledu na to, co chtějí oni. Není to společenství míru a demokracie, ale společenství papalášů,  vypočítavosti a lží – lidé kteří se často jen schovávají za vznešené ideály. Kdo jim opravdu věří a kdo na nich parazituje je ale otázka, která neměla jasnou odpověď ani v případě komunismu.

Do jaké míry za tím vším stojí davová psychóza a do jaké míry peníze? A do jaké pohodlnost a neochota vidět věci tak, jak jsou, protože takto nám to vyhovuje? To je skutečně docela záhada. Nejspíše všechno. A stále také strach do těchto věci více šťourat – protože to nemůžeme změnit a proto, že bychom mohli ztratit společenský kredit. Takže je lepší o těchto věcech raději mlčet a vyhýbat se jim jako konspiračním teoriím. Jisté je jen jedno – politický systém ve kterém dnes žijeme rozhodně zcela svobodný a zcela otevřený není a někdy vytváří dokonce jen zdání otevřenosti a přitom potlačuje a ignoruje jiné názory.  Ostatně vidíme to dnes a denně. Neustálé zatloukání, mlžení, lhaní. A pak je někdo překvapen, že vznikají konspirační teorie. Buď jsou ověřovatelé faktů skutečně hloupí, že vše stále pokládají za konspirace nebo jim ještě nedochází, v jakém světě žijeme. A raději tomu nechtějí věřit.

Je to jako když vám někdo řekne naprosto šílenou, neuvěřitelnou věc. Půjdete se přesvědčit a důkladně pátrat po tom, zda na ní něco není nebo nebudete ztrácet čas a řekneme – nic takového neexistuje, protože to není možné? Ověřovatelé faktů, novináři ani vědci nemohou říct – já nevím, je mi to jedno. Je to možné, ale nechci se tím zabývat. Musí zaujmout postoj.

Kardinál Dominik Duka ve svém kázání vyslovil myšlenku, že v případu viru covid-19 jde o biologicku zbraň, ihned se spustil poprask a někteří lidé se cítili velmi pobouřeni. Zejména vládní odborník na epidemie, který řekl, že on je taky katolík a že je to naprosto skandální. Ale co je na tom skandálního? Skandální je snad jen to, že dodnes nikdo nebyl schopen zjistit, jaký je vlastně původ tohoto viru, takže řeči o tom, že zda vir je biologickou zbraní nebo přišel mezi lidi z luskouna nebo snad netopýra mají stejnou relevanci.

Jestliže někdo označuje takový výrok za skandální, potom já mohu stejně tak říci, že tvrzení o tom, že virus na člověka přeskočil z luskouna je stejně skandální, protože je to neprokázané. A přece to již předjímáme jako fakt. Proč? To je mi záhadou. Možná proto, že mezinárodní vyšetřovatelé v Číně nic nezjistili, nic nevyvrátili a nic nenašli? No možná ani nemohli… Také České televize kritizovala slova pana kardinála s tím, že jejím úkolem je i do jeho kázání vnášet racionalitu. To už jsem se musel opravdu zasmát. Jakou racionalitu? Je snad více racionální tvrdit, že nejde o biologickou zbraň, jestliže to nebylo prokázáno? Anebo to pokládáme za racionální jen proto, že předjímáme, že jiná varianta není možná?

Pak kardinál se z toho ovšem vykroutil jako chytrá horákyně v tom smyslu, že si může kázat o čem chce a na lidech je, zda to pochopí. Nerozeslal žádné omluvné dopisy, ale jen vysvětlení, že šlo od hyperbolu a slova vytržená z kontextu. A asi jinak jednat nemohl – vysvětlovat v těchto případech lidem svůj postoj je asi opravdu zbytečné, protože tito lidé už mají předem utvořený opačný názor na to, co je možné a co ne. Kdyby snad kázal, že covid-19 pochází z netopýra, nikdo z nich by nic nenamítal. Sice je to možná úplně mylný, ale každopádně vědecký a racionální názor.

Ale ne, já bych redaktorům České televize ze srdce přál, aby měli pravdu a aby vše byly jen konspirační teorie, ruská propaganda nebo fake news. Už jen proto, že tak usilovně brání racionální svět a na pomoc si berou různé hlídací psy, falešné úřady nezávislosti a fanoušky, kteří se zabývají vyvracením falešných zpráv. Bohužel, tak jednoduchý svět ale opravdu není a už vůbec ne racionální a rozumný. Někdy se spíše zdá, že naopak zešílel. A jestliže předjímáme, že je něco lež jen proto, že není z důvěryhodného zdroje nebo naopak předem předjímáme, že je něco fakt jen proto, že je z důvěryhodného zdroje, tak se sami zrovna příliš racionálně nechováme. Spíše si jen ulehčujeme práci a utvrzujeme se ve svém vidění světa.

Redaktoři ČT mají jistě často pravdu, ale jindy se úplně zbytečně střílejí do své vlastní hony. Naopak k jejich světlým chvilkám patřila reportáž, která zazněla v pořadu Planeta vědy. I když možná kolegové s Newsroomu mají možná opačný názor, nemohou se však stavět proti práci svých kolegů, kteří připravují jiný pořad.

Pokud vás zajímá přímo chemtrails a informace, které se objevily i v pořadu ČT Planeta vědy, skočte cca na 23 minutu.

Biochemik: 17 let jsem vyvíjel směsi pro chemtrails

Následující informace pocházejí z r. 2012, kdy se na fóru godlikeproducton.com přihlásil člověk, údajně bývalý pracovník americké biochemické laboratoře, ochotný podat informace o chemtrailsových směsích.

Nemohu vám říci jméno svých zaměstnavatelé, ani přesné chemické složení směsí, které jsem pomáhal vyvíjet. Jinak vám mohu říci téměř všechno. Pracoval jsem tam mezi lety 1980 a 2010.

Šíří to letadla společnosti Evergreen? – Nemohu říci na 100%, že chemické produkty, na nichž jsem pracoval, jsou rozšiřovány letadly Evergreenu, ale vím, že je dokázaným faktem, že transportní letecké společnosti jako Evergreen získávají obrovské sumy peněz za převoz a rozptylování chemtrails. Je to mnohem lukrativnější než přeprava nákladů. (Česky o společnosti Evergreen zde.)

Účel směsí: Těch cílů jich příliš mnoho, aby se daly spočítat i na prstech obou rukou. Záleží to opravdu na tom, kde mají být použity. Mnoho z nich obsahuje uklidňující prostředky. Jiné uvádějí do stavu zamlženosti, zmatenosti. Vzácně po nás chtěli, abychom připravili směsi, které vyvolávají hněv nebo násilné jednání. 90% toho, co jsme dělali, bylo zaměřeno na změnu emocí, nálady, nebo na vyvolání určitého stavu ducha.

Toxicita: Téměř ve všech případech nám bylo velmi jasně určeno, že to, co vyvíjíme, musí mít minimální toxicitu. Přirozeně, malé procento populaci si rozvine alergickou tendenci na určitou chemickou složeninu. Ale v některých případech jsme dokonce ověřovali na zvířatech, zda chemické produkty, na nichž jsme pracovali, jsou relativně netoxické. Nikdy jsem nepracoval na projektu, jehož cílem bylo, aby výsledek byl toxický/smrtelný.

Šíření/Akumulace: To je velice rozdílné podle chemické struktury. Některé ze směsí, které jsme vyvinuli, byly určeny k tomu, aby se rozptýlily až na úroveň tak slabé koncentrace, že na na zem jich dopadne jen jedna miliardtina. Některé byly specificky určeny pro to, aby dopadly až na zem a tam mohly vydržet až rok, i za deště, větru, sněhu apod.

Vím, že z 99% si komerční piloti nejsou vědomi, že jejich letadlo může rozprašovat chemtrails. Po určité době jsem si uvědomil, že ať je „zákulisní organizace“ za tím vším jakákoli, jsou velice dobří v tom, že umějí přímo jednat s tak málo lidmi, jak je možné. Já jsem se nikdy nedověděl, kdo jsou zákazníci využívající služeb mého zaměstnavatele. Ani jednou jedenkrát.

Vím, že severní Amerika není jediným kontinentem, který používá ADC (Aerially Dispersed Chemicals – chemické produkty rozptylované leteckou cestou) bez vědomí své populace. Ale vím též, že chemické technologie ostatních zemí jsou asi deset let zpět za těmi, které vlastní USA.

Nevěděl jsem, k čemu budou použity chemické produkty, na nichž jsem pracoval. Jak jsem již řekl, je v tom mnoho tajného. Dělal jsem to 17 let, protože plat a výhody byly velmi zajímavé. Všechno, co mohu říci, je, že někdy nám dali úkol vyvinout chemické směsi, od nichž se očekávaly velmi přesné výsledky, což mi dalo dojem, že budou použity ve specifických zónách. Stát, kraj, okres, město – to nevím. Vím jen, že by bylo velmi obtížné zaměřit zónu menší než město, z hlediska výšky, v níž letí komerční letadlo.

Pracoval jsem též na projektech, jejichž záměrem bylo vyvinout směs, která se nerozptýlí příliš daleko, a která co nejrychleji ztratí účinky, aniž se rozšíří.

Baryum jsme použili v nejednom finálním výrobku. Avšak celkově jsme v těchto projektech vždycky prováděli hloubkové testy, abychom se ujistili, že chemické produkty budou rozptýleny na netoxickou úroveň ve chvíli, kdy dosáhnou země. Barytóza (nemoc z barya) byla velkou obavou našich smluvních partnerů, ať se jednalo o jakýkoli produkt, kde bylo baryum nezbytné. Většina našich finálních směsí, kde se použilo baryum, byla koncipována tak, aby při dopadu na zem byla koncentrace jedné částečky z miliónu a méně.

Už jsem z podniku dosti dlouho, tolik, že se cítím v bezpečí, když odhaluji určité detaily z mého minulého zaměstnání. A pak taky díky sklence skotské. Jaké jsou důvody pro rozprašování? Jak už jsem řekl, nikdy jsme se nedozvěděli nic o skutečných záměrech našich zákazníků. Ale v devíti případech z deseti byl záměr dosti evidentní, protože když po vás chtějí, abyste vyvinuli chemickou směs, musejí taky říci, co ta směs má dělat.

Jmenujte 5 důvodů, proč to sprejují? – Modifikace klimatu, potlačení emocí, projevovače emocí, modifikace životního prostředí, nevolnost/chřipkové syndromy. Je zajímavé, že sem patří i „nemoc/chřipkové symptomy“, i když, jak jsem řekl, u 99% našich produktů jsme měli speciálně dbát na to, aby nebyly toxické. Přesto jsme pracovali na několika projektech, které byly zaměřeny na vytvoření „symptomů“, aniž by způsobily reálné poškození subjektů.

Jakými způsoby vcházejí tyto chemické látky do organismu? – Inhalací (vdechováním), absorbcí (kůží) i ingesci (ústy). Všemi třemi způsoby.

Patenty? – Naše směsi nikdy nebyly patentovány. Zejména proto, že patenty jsou veřejné. I když by patenty mohly být drženy v tajnosti, naše směsi nikdy nebyly patentovány, aby bylo možno je přijatelným způsobem popírat a vyhnout se každé písemné zmínce o nich. Vězte, že všechno to, co nám bylo uloženo dělat, nebylo ve všech smyslech slova legální.

Vzpomínám si na jeden projekt, který byl koncipován tak, aby směs fungovala podle osvětlení sluncem – byl to projekt na modifikaci klimatu.

Jak se cítíte, když jste škodil lidem? – Cítil bych se teď o moc hůř, kdybychom při své práci tolik nedbali na netoxicitu směsí. I takhle, co jsem důchodu, jsem se musel vyrovnat s velkým množstvím výčitek svědomí. Dokonce jsem začal mít problém s alkoholem. Ale už jsem se s těmi skoro dvěma desítkami let práce vyrovnal a jsem připraven přijmout osud, který mě čeká.

Zmínil jste lék Midazolam? – Všechno, co vím, je, že je to kontroverzní lék, ale z hlediska chemické struktury mohu říci, má jisté reaktivní prvky s chemickými produkty vytvořenými v projektech se záměrem modifikovat stav ducha. Zkusím to shrnout, aniž bych byl příliš konkrétní. Hledali jsme ve specifické rodině receptorů „G“ spojených s proteiny, které se nacházejí pouze v mozkové tkáni. Realizovaným pokrokem bylo, že jsme vyvinuli inhibitor pro specifický receptor v této rodině. Tento specifický receptor je zapojen do vytváření a uchovávání nových vzpomínek. Vytvořením směsi, která se váže na receptor a blokuje přirozené vytvoření spojení, se nám podařilo zablokovat tvoření a uchovávání nových vzpomínek. Ale testy na úmrtnost byly příliš vysoké, a projekt byl opuštěn. Byl to ale jeden z nejzajímavějších projektů, na nichž jsme kdy pracovali.

Je možné, že některé věci, které jsme vytvořili, působí v součinnosti s volně prodejnými léky či léky na předpis. Během testu sloučenin jsme ověřovali druhotné účinky ve spojení s nejběžnějšími léky (acetaminofen, ibuprofen, atd.) Ale nebylo možné testovat a ověřit interakce se všemi léky na trhu.

Jste v kontaktu s bývalými spolupracovníky? – Teď vidím, že to bylo speciálně uděláno, abychom si nevytvořili vztahy s těmi, co zůstávají na pracovišti: tehdy jsme nechápali, proč jsme rozděleni do laboratoří podle věku: skupina do 5-10 let po fakultě – mezitím nic – až skupina 55 a více let. Takže moje skupina šla do důchodu téměř současně a každý tak přirozeně ztratil kontakt s pracovištěm. Musel jsem také podepsat hory papírů o mlčenlivosti. Podnik na místě, kde jsem pracoval, už není, byl jsem se tam podívat, je tam úplně něco jiného.

Bývalý ředitel FBI z Los Angeles Ted Gunderson vyzývá kompetentní orgány k okamžitému zastavení rozprašování látek (známých jako chemické pruhy na obloze) a působící destruktivně na život člověka i celé planety. Velmi otevřený projev byl zaznamenán několik měsíců před smrtí (+31.7.2011) tohoto významného šéfa FBI a vytváří tak celou řadu dalších otázek, k nimž se vojenské a vládní orgány staví zády, snaží se je dementovat, zamlžit, příp. zesměšnit, aby pravda.