Konfrontace s Ruskem se stane částí našeho každodenního života

Pane generále a prezidente, já si více obávám konfrontace s blbostí našich vlastních vůdců – ti na naše životy mají skutečný, reálný, hlavní a přímý vliv. Nikoliv Rusko, i když je jasné, že se o to také snaží. Opravdu to ale není aktuální.

Rád bych jim vzkázal: Dokud budete strašit Ruskem a odvádět pozornost od toho, co je skutečně třeba řešit, nic se nezmění. Stále nám budou vládnout tupé a duté hlavy, kterým jde o světové dobro, mají ho plná ústa, neustále si pěstují vnějšího nepřítele, aby nemuseli pro vlastní lid nic dělat. Takto to ale nekonečně dělat nelze – nic nedělat a svoji moc si upevňovat jen strašením před nepřáteli. To jednou praskne a historie tyhle vůdce staré doby kteří se chtějí udržet u moci smete. Můžeme jen doufat, že to skutečně neskončí velkým globálním fiaskem.

Nechme Rusko Ruskem, ať si to u sebe řídí jak chce. Stejně tak Čínu. Čím víc do nich budete vrtat a dělat si z nich nepřátele, tím více vám budou nastavovat zrcadlo a k ničemu dobrému to nepovede. Ukrajina je pěkný průšvih, ale přiznejte si, že na něm máte velký podíl. Nemuselo k tomu dojít. Když už k tomu ale došlo, netahejte do války nás všechny pro vaše vysoké morální hodnoty, ideály a vize světové revoluce demokracie. Přestaňte strašit blbostmi a začněte se zabývat důležitými věcmi. Já si žádnou konfrontaci nepřeji a už vůbec ne to, aby se stala každodenní částí mého života. Opravdu ne. Nejsem masochista. Konfrontujte se sami, ale nás z toho laskavě vynechte. Až budete řešit konfrontaci s masami migrantů na našich hranicích, tak se potom se ozvěte.