Jak vypadal Ježíš?

Jak vyhlížel Ježíš? Je to samozřejmě trochu divné, protože a) už to nikdy nezjistíme a b) není to jedno? Není, druhá otázka je důležitá a zajímavá, říká ve svém článku Joan Taylor, profesorka na londýnské King’s College a mimo jiné autorka knihy Jak Ježíš vypadal?

Více – Respekt


Na otázku jak vypadal Ježíš se údajně vyjádřili i mimozemšťané (tuším Plejáďané). Ježíš podle nich nejen existoval, ale skutečně konal zázraky i vstal z mrtvých, ovšem skutečně vůbec nevypadal tak, jak si naše kultura představuje. Byl prý snědé pleti, bez vousů, měl krátké, husté, černé, kudrnaté vlasy a byl menší, ale urostlé, mužné postavy. Nevypadal nijak výjimečně, zvláštně, ani vznešeně. Povahy byl prý ale skutečně charizmatické, veselé, přátelské, pracovité. Byl přirozenou autoritou a uměl si lidi snadno získat na svoji stranu.

Ačkoliv státní moc a její přívrženci říkali, že pobuřuje lid, nepobuřoval lid, ale je, protože se báli o svoji moc. Respektive tomu, že by jim lid přestal věřit, takže by mohlo dojít k povstání a revoluci. I když Ježíš neříkal nic špatného a nikdy nemluvil proti státní moci a nikdy se nikomu nepodařilo ho chytit za slovo nebo ho usvědčit, přívrženci státní moci si nakonec stejně prosadili, aby byl vydán. Jedinou jeho „chybou“ bylo, že říkal to, co někteří nechtěli slyšet. A protože tito lidé neměli čisté svědomí, hned si to vztáhli na sebe, i když je nijak přímo neobviňoval. Protože však žili v zajetí moci, lži a manipulací, odhalovala jeho slova jejich pravou tvář.

Na druhou stranu mnozí židé kteří ho následovali opravdu věřili, že by mohl být jejich novým králem a mohl jim pomoci státní moc strhnout. Nenásledovali ho ani tak proto, že by věřili jeho kázání o nebeském království, ale proto, že věřili, že obnoví jejich království. To se ale nestalo, proto se mu po jeho smrti jeho odpůrci posmívali a nechali mu na kříž přibýt ceduli s nápisem INRI (latinská zkratka – Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum – čili Ježíš Nazaretský král židovský). Po jeho smrti tak mnozí naříkali proto, že se jejich naděje rozplynuly – vůbec nepochopili smysl Ježíšových kázání. Teprve až potom, co se jim ukázal po své smrti konečně uvěřili.

Proč existuje na světě tak velká, iracionální nenávist vůči židům, co židé komu udělali? Je tu už tisíce let od doby, kdy byl židovský národ vybrán a veden k tomu, aby v něm mohl přijít na svět Ježíš. To, že židé budou jako pronásledovaní psanci a bude jim vždy odpíráno mít vlastní zemi, bylo dávno předpovězeno. Každý správný zloduch nenávidí v první řadě židy, i když nemá žádný důvod. Židé se totiž provinili tím, že jejich národ vybral Bůh. A proto jsou dodnes terčem nenávisti.

A jak je to s turýnským plátnem, od něhož se někdy Ježíšova podoba odvozuje? Nevíme, pokud je pravé, je možné, že v něm byl zabalen někdo jiný a dokonce i to, že také vstal z mrtvých. Je klidně možné, že těch, kdo vstali z mrtvých je více, jen se o tom nikdo nikdy nedověděl, protože se po své smrti už nikdy nikdy nikomu neukázali – prostě zmizeli. Ostatně stejným způsobem mají být na konci věku postupně vzkříšeni všichni, ať budou aktuálně po smrti, nebo živí – prostě převibrují a zmizí z tohoto světa (respektive jejich ostatky).

4 odpovědi na “Jak vypadal Ježíš?”

  1. Dobrý den, podle jiných zdrojů byl Ježíš inkarnaci Arkturiana – přislušníka nejvyspělejší civilizace naší galaxie. Je to pravda? Hezký den I.D.

    1. To nevím, ale už vícekrát jsem se setkal s tvrzením, že podle vesmírných lidí je Ježíš „správce a ručitel naší galaxie“. Pokud je tedy nejvyspělejší civilizací v naší galaxii Arkturiania, respektive Arkturiané, asi je to možné. Každopádně mluvit o galaxii se mi zdá trochu zavádějící. Tato galaxie je ve zcela jiné dimenzi – je to duchovní paralelní svět naší galaxie.

      1. No všechno je možné, ale 5, 9 nebo 12 rozměrů antihmoty, to jsou tak nepředstavitelné dimenze, že jsou to jen nějaká čísla, která nám neříkají vůbec nic. Ostatně určitě i proto Ježíš nikomu nevysvětloval kdo je a odkud přichází, protože by to nikdo nepochopil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *