Jak funguje karma?

Mnoho lidí ubližuje jiným, mají na první pohled pohodový život a žádný trest jim za to nehrozí. To je ale jen iluze. Bůh je schválně nechává v jejich sebeklamu tak, aby jejich karma nenápadně rostla a mohla se později projevit o to větší silou, která by s nimi otřásla. Kdyby se jim totiž jejich karma vracela postupně a hned, nestačilo by to na to, aby se probudili ze svého spánku. To je ale jen jeden z mnoha případů, jak to funguje. Přesto vždy, kdy se karma vrací, znamená to vlastně milost, protože dává člověku příležitost se zamyslet, litovat a obrátit se k Bohu. Nejhorší je, když je rozvázání karmy ponecháno až po skončení života. Potom často neznamená nic jiného, než peklo, ze kterého je prakticky nemožné se vyhrabat.

Každý člověk má nějakou karmu. Někomu ublížíte a tak vytvoříte negativní energii, která vás svazuje dohromady. Pokud nelitujete a dotyčný vám odpustí, on je volný, ale vám se jako bumerang vrátí. Často tak, že ve vaše těle vytvoří ložisko. Nejdřív nehmotné, neviditelné, ale později se zhmotní. Pokud vám neodpustí, vrátí se vám v jiné podobě. Ne jako bumerang nebo nutně od stejného člověka, ale tuto funkci jakoby náhodou vykoná někdo jiný a někdy jindy. Budete se cítit dotčeni a budete mu to chtít vrátit – a tak se karma přelévá stále dokola. Proto Ježíš řekl:

„Když tě někdo udeří na pravou tvář, nastav mu i druhou; a tomu, kdo se chce s tebou soudit a vzít tvé šaty, tomu nech i plášť.” (Mt 5,39 – 40). 

Není to proto, že by člověk měl být srab, který se neumí bránit, ale protože ví, jak to funguje. Pokud se stane, že dotyčný vám odpustí a vy litujete, pak je to ideální stav. K rozuzlení karmy pak sice dojde také, ale jen symbolicky a pro vás to už nebude mít žádný význam.

O tom, jak a kdy se projeví ale rozhoduje Bůh tak, aby její lekce byly ku prospěchu. Boží zákony nemají za cíl člověka trestat a házet mu klacky pod nohy. Jejich cílem je nastavit člověku zpětné zrcadlo, dát jim možnost poznat následky jejich činů a možnost poznat dobro. Poznat sama sebe.

Karma však může být i zástupná. Jsou lidé, kteří se dobrovolně rozhodli na sebe vzít karmu jiných lidí, aby jim ulehčili. Někteří dokonce přišli na svět jen proto, aby pomáhali, aniž by museli a jsou tu zcela dobrovolně.

Karmy můžete zbavit i postiženého pomocí okultních technik založených na energii a energetické informaci. Musíte ale počítat s tím, že tím, že postiženého zbavíte jeho karmy, můžete jeho karmu přenést na sebe a bude zase na vás, jak se s ní vyrovnáte. Může to vyjít, ale také nemusí. Může se také stát, že když dotyčného zbavíme karmických problémů, příliš mu tím nepomůžeme, protože utrpení je to, co mu mělo právě otevřít srdce. Je to docela riskantní věc – ne nadarmo se tady říká, že „dábel vám pomůže ve vaší snaze, ale pak za to něco od vás chce“. Není to sice tak, že by za to mohl přímo on, ale tak funguje karma.

Lepší je vždy spoléhat se na Boha, který za to nic nechce a nejlépe ví, co kdo a kdy potřebuje. Nefušovat mu do práce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *