EU schválila dohodu o volném obchodu s latinskou Amerikou

Tak dobře. A jak to bude s dodržováním přísných pravidel které od výrobců v Evropě vyžaduje EU? Jak to bude z konkurenceschopností našich výrobců ve srovnání s výrobci, které mají mnohem nižší náklady a takové regulace nemají? Vždyť vidíme, jak nás ohrožuje i dovoz z Ukrajiny a vidíme i pochybnou kvalitu těchto produktů z dovozů ze třetích zemí.14

Asi ne náhodou se do Evropy běžně nedovážejí ani mnohé výrobky z USA, mající jiné standardy, které nejsou kompatibilní s našimi. Nejsou to jen potraviny, ale třeba i auta. Jednotný trh je určitě fajn, ale v takovém případě musí asi existovat na jeho prostoru všude stejná pravidla a standardy.