Tak dobře. A jak to bude s dodržováním přísných pravidel které od výrobců v Evropě vyžaduje EU? Jak to bude z konkurenceschopností našich výrobců ve srovnání s výrobci, které mají mnohem nižší náklady a takové regulace nemají? Vždyť vidíme, jak nás ohrožuje i dovoz z Ukrajiny a vidíme i pochybnou kvalitu těchto produktů z dovozů ze třetích zemí.14
Asi ne náhodou se do Evropy běžně nedovážejí ani mnohé výrobky z USA, mající jiné standardy, které nejsou kompatibilní s našimi. Nejsou to jen potraviny, ale třeba i auta. Jednotný trh je určitě fajn, ale v takovém případě musí asi existovat na jeho prostoru všude stejná pravidla a standardy.
- https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-eu-schvalila-obchodni-dohodu-s-mercosurem-von-der-leyenova-ji-muze-podepsat-295915
- https://zpravy.kurzy.cz/843542-pokud-mercosur-vstoupi-v-platnost-budeme-moci-bez-nadsazky-rici-ze-evropa-prodala-svoje/
- https://www.e15.cz/zahranicni/geopolitika/vymenim-evropske-auto-za-brazilskou-kravu-proc-je-v-dohode-s-mercosurem-zemedelstvi-az-na-treti-koleji-1430084
- https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/agrarni-komora-cr-a-potravinarska-komora-cr-evropa-se-dohodou-s-mercosurem-vzdava-vlastniho-zemedelstvi-a-potravinarstvi
